Informacje w podsumowaniu zamówienia

Złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży. Sprzedawca będzie informował na wskazany adres e-mail o postępach w jego realizacji.

Świąteczne style
Świąteczne style

Każdy ma swoją wizję idealnych Świąt. Dla jednych to czas szyku i elegancji - odprasowanych koszul, nienagannych manier, białych obrusów, rodzinnych tradycji. Dla innych z kolei są one okazją do zatrzymania pędzącego świata i rozsmakowania się w jego zakamarkach. Niektórzy kojarzą Święta z magią miejsc, w których je przeżywają, a niektórzy po prostu najbardziej lubią prezenty… Miłośnicy wrażeń poszukują w klimacie bożonarodzeniowym kolorów i różnorodności, a zwolennicy życia w rytmie natury odwrotnie - nieskażonej prostoty świata bez dodatków.
Doceniamy różnorodność gustów - świątecznych i kulinarnych. Dlatego dziś prezentujemy inspirujące propozycje produktów dopasowanych do różnych bożonarodzeniowych stylów.

 

Prezenty - herbaciane bombonierki

Zalet bombonierek prezentowych Dilmah jest co niemiara. Po pierwsze jest to prezent bezpieczny - herbatę pije prawie każdy i prawie każdy uznaje Dilmah za świetną, jakościową markę. Po drugie to prezent zaskakujący i oryginalny - inaczej niż alkohol i słodycze. Po trzecie, w przeciwieństwie do przed chwilą wymienionych, herbata jest prezentem bardzo zdrowym, a przez to modnym. Po czwarte bombonierki nie wymagają dodatkowego opakowania - same w sobie są atrakcyjnym pudełkiem prezentowym. Po piąte, jak każdy przyzwoity prezent świąteczny, kryją w sobie wiele niespodzianek, których uroki ujawniają się nie od razu. No i wreszcie to taki prezent, którym można się podzielić z najbliższymi.

 

 

Magia miejsc - The Story of Tea


Nie ma na to badań naukowych, ale z pewnością istnieje coś takiego jak świąteczne terroir - wpływ miejsca, w którym świętujemy, na nasz bożonarodzeniowy nastrój. Dla wielu z nas w ogóle miejsce jest najważniejsze. Jesteśmy przywiązani do konkretnych pejzaży, lokalnych tradycji albo głęboko skrywanych sentymentów. Te herbaty także są nierozerwalnie związane z bardzo konkretnymi miejscami, w których wzrastały i których genius loci wciąż w sobie noszą - tym bardziej, że nazwy tych krain brzmią naprawdę baśniowo: Nuwara Eliya, Ratnapura, Dimbula...

 

 

Slow Life - Watte


Ta kolekcja herbat czarnych to hołd złożony mądrości i hojności natury, która obdarowała każdy z naparów niepowtarzalnym terroir. Jest to zarazem wyraz szacunku dla wrażliwości ludzkich zmysłów i wiary w ludzką uważność, pozwalającą za pośrednictwem oka, nosa i ust rozpoznać wszystko to, co kryje każda z herbat Watte. Tak jak w przypadku najszlachetniejszych szczepów winnych, z którymi zresztą napary te są metaforycznie sparowane, Dilmah Watte stanowią ekskluzywne zaproszenie do uciszenia zgiełku świata i świadomej, intymnej degustacji wybitnych naparów z najważniejszych ogrodów herbacianych Sri Lanki.

 

Klasyczna elegancja - Gourmet


Kolekcja klasycznych, ponadczasowych herbat czarnych - pełnych elegancji, znanych i podziwianych na całym świecie. Pijąc je można poznać historię herbaty (np. przygodę brytyjskiego premiera Earl Greya ratującego życie chińskiemu mandarynowi), bogatą kulturę z nią związaną (np. tradycje Afternoon Tea, herbaty popołudniowej „,wymyślonej”przez księżną Annę), a nawet wyrafinowane, klasyczne metody jej parzenia (np. rytuał przygotowania mocnego naparu śniadaniowego Breakfast Tea serwowanego z dodatkiem mleka).

 

 

Wiele wrażeń - Exceptional


Exceptional znaczy wyjątkowy. Na czym polega wyjątkowość herbat linii Dilmah Exceptional? Na tym przede wszystkim, że dostarczają bardzo wielu wrażeń zmysłowych - i to już od pierwszego wejrzenia! W ślad za nowoczesnym, kolorowym designem opakowań, idzie ich niezwykły jak na herbatę kształt. Z kolei zapowiedzią feerii smaków i aromatów są inspirujące, chociaż nieco tajemnicze, niespotykane powszechnie nazwy herbat - Arabian Mint with Honey, Lively Lime and Lemon Fusion, Spice Chai... I rzeczywiście zwieńczeniem bogatej zmysłowości Dilmah Exceptional są napary: nieklasyczne, niekiedy trudne do zdefiniowania, zachęcające do eksperymentów okołokulinarnych.

 

Smaki i smaczki - Fun Teas


Te herbaty są jak Święta, czyli pełne smaków: owocowych, korzennych, słodkich, kwaskowych, cierpkich; zarówno tych dobrze znanych tradycyjnych, jak też egzotycznych, zaskakujących, po raz pierwszy widzianych na bożonarodzeniowym stole; smaków intensywnych, głównych, narzucających się już od drzwi, ale też smaczków ledwie dostrzegalnych, czasem nienazwanych, pochodzących z cudownych tea-&-foodpairingowych przypadków… Bo linia herbat aromatyzowanych poprzez swoje bogactwo i różnorodność jest znakomitą propozycją dla miłośników kulinarnych fuzji i fantazji, o które szczególnie łatwo podczas świątecznych uczt.

 

 

Relaks - Saquella


Historia zna wiele słynnych duetów. Orzełek i Reszka, Flip i Flap, Bolek i Lolek, Thelma i Louise, John Lenon i Yoko Ono… Ale jeden jest bodaj sławniejszy od innych - to kawa i herbata! Nie do końca wiadomo, kto i kiedy wprowadził pomiędzy nie animozję, formułując szekspirowski wręcz dylemat: kawa czy herbata. My w każdym razie z okazji Świąt namawiamy do zgody - obok herbaty proponujemy także znakomitą kawę wytwarzaną rzemieślniczo przez starą włoską rodzinę Saquella.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium